-->

blog

Zlecamy aplikację mobilną

W dzisiejszych czasach wiele osób korzysta z Internetu za pośrednictwem urządzeń mobilnych w różnych celach – m.in. w ten sposób robią zakupy, zamawiają usługi, korzystają z rozrywki itp.

Z uwagi na mocne przywiązanie do urządzeń mobilnych i szerokie ich wykorzystanie, każdy właściciel strony internetowej powinien zwrócić uwagę na fakt, czy jest ona dostosowana do urządzeń mobilnych. Ich użytkownicy przeglądają w ten sposób mnóstwo witryn. Widząc, że nie otwierają się one tam poprawnie, po prostu je opuszczają. Aby zapobiec obniżeniu ruchu na własnej stronie, koniecznie trzeba dopasować je do oczekiwań klientów.

Każde nowe rozwiązanie wiąże się z poniesieniem określonego kosztu, jednak na przyszłość może się one silnie zwrócić. Już teraz obserwuje się ogromną dostępność urządzeń mobilnych na rynku, a ich liczba rośnie z roku na rok, dlatego ważne, by każda strona www była do nich dostosowana.

Za pośrednictwem urządzenia mobilnego każdy z nas korzysta z aplikacji mobilnej, z mobilnej strony www, albo ze strony responsywnej.

Niestety nadal natrafić można na wiele stron internetowych, które nie są dopasowane do urządzeń mobilnych.
Czy wiecie w jaki sposób zobaczyć, czy Wasza witryna spełnia taką funkcję? Jeśli nie – wprowadźcie w przeglądarce na telefonie adres Waszej strony i zobaczcie jak przedstawia się ich treść. Grafika, tekst oraz czcionka powinny mieć właściwe proporcje względem ekranu sprzętu, a samo poruszanie się za pośrednictwem nawigacji po witrynie powinno być bezproblemowe.

Jeśli te elementy będą spełnione, wszystko wskazuje na to, że Wasza strona jest dostosowana do urządzeń mobilnych.

W jaki sposób natomiast dostrzec różnicę między RWD, a witryną mobilną?

RWD to strona dopasowana do każdej przeglądarki i urządzenia przenośnego. Wśród jej atutów warto wyróżnić, że ulega ona automatycznemu skalowaniu pod daną rozdzielczość ekranu na urządzeniu przenośnym. Pociąga to również jednocześnie wcześniej wykreowane widoki, by mogła uwzględnić dowolne wielkości powierzchni ekranu oraz to, że na małym ekranie telefonu nie umieścimy tyle detali, ile na ekranie w tablecie. Takie rozwiązanie generuje trochę wyższe koszty niż tylko wersja mobilna strony.

Mobilna strona www – strona internetowa wykonana w specjalnej wersji na urządzenia przenośne.
Jest ona łatwa w nawigacji, szybka w ładowaniu i zapewnia dostęp do potrzebnych funkcji.
Każda strona, która jest szeroko rozbudowana, a treści na niej cyklicznie ulegają zmianie powinna skorzystać z rozwiązania wersji mobilnej. Pojawiające się na niej treści będą dzięki temu szybko i prawidłowo wyświetlane.

Aplikacja mobilna – oprogramowanie, które działa na każdym urządzeniu mobilnym. W telefonie może być wykorzystywany system Android, albo iOS. W zależności od konkretnego systemu pisze się dla każdego osobne oprogramowanie, co niestety generuje większe nakłady pieniężne wykonania aplikacji. Jeśli aplikacja nie jest rozbudowana, może zostać wykonana aplikacja hybrydowa.

Jeśli zlecamy komuś wykonanie aplikacji musimy wiedzieć czemu będzie ona służyła i które funkcje będą konieczne, by projekt odniósł sukces. Musimy zastanowić się nad potrzebami naszej marki oraz oczekiwaniami w stosunku do rozwiązań mobilnych.
Z pomocą dewelopera z pewnością za każdym razem wybierzemy najlepsze rozwiązanie, w wyniku czego powstanie efektywna aplikacja.

Wyceń projekt

Na jaką platformę potrzebna jest aplikacja?

Czy potrzebujesz projekt graficzny?

Czy aplikacja ma łączyć się z innymi systemami?

Ile ekranów przewidujesz w aplikacji?

Opisz w skrócie jakie funkcje będzie zawierać Twoja aplikacja

0/5000

Podaj swoje dane