-->

blog

Zabezpieczamy urządzenia mobilne

W celu zachowania bezpieczeństwa nad urządzeniami mobilnymi należy zapoznać się z kilkoma ważnymi zaleceniami.

Co prawda tak w pełni nie można ochronić żadnego sprzętu, jednak można zastosować się do kilku zaleceń i w ten sposób zmniejszyć ryzyko najmocniej jak to możliwe.

W dzisiejszym wpisie przedstawimy Państwu te podstawowe zalecenia, które pomogą Wam ochronić Wasze urządzenia mobilne.

Po 1. Nie pobieramy niepewnych aplikacji

Niepewne aplikacje mobilne mogą naprawdę zagrażać urządzeniom mobilnym. Nie raz użytkownicy decydują się na ściągnięcie gry, która wydaje im się zupełnie zaufana i dają jej wiele uprawnień – ma ona wgląd do kontaktów, zdjęć i innych elementów, przez co może zostać naruszona prywatność i ochrona zasobów.

Ważne jest, by koncentrować się na tym, czego wymagają aplikacje podczas pobierania. Trzeba też być czujnym na programy podające się za główne aplikacje większych serwisów – mają one ten sam kolor oraz nazwę, dlatego mogą zmylić odbiorców. Ci je zainstalują i nieświadomie podadzą dane do zalogowania.

Po 2. Okresowo aktualizujemy system operacyjny oraz aplikacje

Wiele włamań na sprzęty mobilne odbywa się przez nieprawidłowości w systemach operacyjnych i pobranych aplikacjach. Osoby, które nielegalnie włamują się, używają do tego tych nieprawidłowości.

Aby nie dopuścić do takich sytuacji, powinniśmy mieć włączone automatyczne aktualizacje, ponieważ kiedy dostępna będzie poprawka do naprawiania poważnych nieprawidłowości – bezpośrednio będzie ona ściągnięta oraz instalowana.

Po 3. Instalujemy antywirusa

Warto instalować antywirusy, które wykryją i zabezpieczą nasze urządzenie przez złym oprogramowaniem.

Po 4. Dbamy o kopię zapasową danych

Okresowa kopia zapasowa z naszymi danymi jest istotna i gwarantuje nam bezpieczeństwo. Musimy mieć w razie czego świadomość tego, że nasze urządzenie może się zepsuć, albo zostać skradzione. Nikt nie chce jednak utracić wtedy wszystkich swoich cennych zasobów.

Po 5. Korzystamy z VPN i nawiązujemy połączenie do Internetu, dzięki publicznym Wi-fi

Zazwyczaj są to sieci, które nie są ochronione i wszyscy mogą ich używać jak tylko chcą.

To związane jest z pewnym ryzykiem. Niestety hakerzy, dzięki swoim sposobom mogą dostać się do niektórych danych, które przesyłane są do sieci.

Wykorzystując VPN – chronimy się przed tym!

Po 6. Korzystamy z menadżera hasła

Dzięki temu wykonujemy i generujemy oryginalne hasła do serwisu i aplikacji użytkowanych przez nas. Menadżer pomaga nam zadbać o większą ochronę kont w wielu serwisach www.

Wyceń projekt

Na jaką platformę potrzebna jest aplikacja?

Czy potrzebujesz projekt graficzny?

Czy aplikacja ma łączyć się z innymi systemami?

Ile ekranów przewidujesz w aplikacji?

Opisz w skrócie jakie funkcje będzie zawierać Twoja aplikacja

0/5000

Podaj swoje dane