-->

blog

Wyeliminowanie reklam w aplikacjach mobilnych

Kilka miesięcy temu Google wdrożyło znaczące modyfikacje w zarządzaniu reklam displayowych na sprzęty mobilne. 
Wiele zmieniło się też w sferze reklam umieszczanych w aplikacjach mobilnych. Dążenie do wyeliminowania ukazywania reklam displayowych stanowi w dzisiejszych czasach niemały problem.

Jakie zmiany zostały wprowadzone przez Google?

– odwołanie wyeliminowania adsenseformobileapps.com
– odwołanie wyeliminowania tekstu Niepełnoekranowa aplikacja mobilna G-mob – w opcji Ustawienia kampanii  

Wykluczenia treści, ten wariant także nie jest aktywny

Google od jakiegoś czasu pozwala na wyeliminowanie aplikacji przy użyciu jedynie komputerów, telefonów komórkowych oraz tabletów.

Dlaczego takie zmiany?

Google bardzo często zadziwia nas wdrażanymi zmianami. Jedne są pozytywne dla marketerów, pozostałe trochę mniej.
Google uważa, że takie modyfikacje pomogą łatwiej dotrzeć z relacją reklamową do sporej liczby odbiorców aplikacji mobilnych. Jeżeli nie chcemy w dalszym ciągu targetować reklam do odbiorców aplikacji mobilnych, należy wykorzystać którąś z metod, które przedstawimy w tym wpisie.

Wyeliminowanie aplikacji mobilnych z reklam w sieci reklamowej

Jednym ze sposobów jest wyeliminowanie wszystkich typów aplikacji. Jest to trochę nudny proces, ponieważ w jego ramach trzeba wyklikać każdą zaznaczoną opcję, ale jak najbardziej jest efektywny. Trzeba wyklikać je wszystkie. Następną metodą jest wykorzystanie AdWords Editora.

Duże grono ludzi, którzy prowadzą kampanie Google Ads wyeliminowało w swoich kampaniach przekazywanie reklam na aplikacje mobilne. Znajduje to wytłumaczenie, gdyż reklamy w tych obszarach są niezbyt efektywne. Google w celu ułatwienia dotarcia do szerokiego grona odbiorców mobilnych, wdrożyło modyfikacje, dzięki którym się to osiągnie. Odwołano wyeliminowania obszarów docelowych adsenseformobileapps.com i wyeliminowania tekstu Niepełnoekranowa aplikacja mobilna G-mob. Nie można również wyłączyć aplikacji mobilnych w wariantach kierowania na urządzenia. Jest to możliwe do wykonania przy zastosowaniu powyższych sposobów.

Wyceń projekt

Na jaką platformę potrzebna jest aplikacja?

Czy potrzebujesz projekt graficzny?

Czy aplikacja ma łączyć się z innymi systemami?

Ile ekranów przewidujesz w aplikacji?

Opisz w skrócie jakie funkcje będzie zawierać Twoja aplikacja

0/5000

Podaj swoje dane