-->

blog

Właściwa aplikacja mobilna, czyli jaka?

Poprzez aplikacje mobilne każde przedsiębiorstwo ma możliwość sformułowania przejrzystego przekazu, który będzie wybijał się z tłumnego nagłosu marketingu. Osoby korzystające ze sprzętów mobilnych w celu dotarcia do pożądanych informacji obecnie często posługują się aplikacjami mobilnymi, odchodząc od tradycyjnych przeglądarek.

Badania wykazały, że odbiorcy korzystający z mediów większość czasu poświęcają aplikacjom mobilnym niż przeglądarkom. Niebawem może stać się tak, że będą oni głównie bazować na informacjach pozyskanych właśnie z tego źródła, gdy będą dokonywać zakupów. Zapewnienie więc im możliwości obsługi mobilnej jest bardzo ważne, a może nabrać jeszcze większego znaczenia.

Efektywna aplikacja mobilna to taka, którą cechuje:

– zdolność rozwiązywania problemów – aplikacja mobilna jest dla wielu przedsiębiorstw dodatkowym źródłem marketingu bezpośredniego, za pośrednictwem którego mogą oni dostarczać odbiorcom wiele newsów, ważnych informacji, ofert. Celem aplikacji powinno być jednak zaspokojenie określonych potrzeb użytkowników i to pod tym kątem należy je tworzyć.
– personalizacja – firma, która zapewnia klientom spersonalizowaną obsługę, gwarantuje im ogromne zyski. Do formy takiej obsługi zalicza się m.in. opcja zalogowania się odbiorców poprzez serwisy społecznościowe. Zaletą tego rozwiązania jest to, że nie trzeba zapamiętywać dużej ilości ważnych haseł, a także to, że dostawcy mają wgląd do pełnych danych zamieszczonych na profilu społecznościowym. To pozwala im dokładniej sprecyzować swoją ofertę dedykowaną odbiorcom – mogą łatwo zaoferować produkty, które znajdują się blisko klientów. W rezultacie kontakt z klientami zostaje znacznie dłużej utrzymany.
– bezpieczeństwo – aplikacje mobilne mają bardzo wysoki poziom funkcjonalności. Gromadzą wiele ważnych informacji, danych, o których bezpieczeństwo należy zadbać. Ma to duże znaczenie również dla samego wizerunku firmy.

Obecnie wiele informacji marketingowych przytłacza zwykłych użytkowników niemal z każdej strony. Wykorzystując w swojej firmie na aplikacje mobilne, przedsiębiorcy proponują im jednak coś zupełnie innego i wyróżniają się na rynku. Postrzegani są jako bardziej oryginalni.

Dobrze przygotowana aplikacja, bezpieczna, spersonalizowana i nastawiona na rozwiązywanie problemów klientów, może przynieść firmie ogromne zyski finansowe oraz wzbogacić ją o wiele stałych, wiernych klientów.

Wyceń projekt

Na jaką platformę potrzebna jest aplikacja?

Czy potrzebujesz projekt graficzny?

Czy aplikacja ma łączyć się z innymi systemami?

Ile ekranów przewidujesz w aplikacji?

Opisz w skrócie jakie funkcje będzie zawierać Twoja aplikacja

0/5000

Podaj swoje dane