Aplikacja Progressive Web Application jest połączeniem wszystkiego tego, co najkorzystniejsze z używania wersji przeglądarkowej własnej aplikacji i natywnej, jaką instalujemy na naszym sprzęcie. Przez to poziom konwersji bardzo silnie wzrasta.
PWA – określenie
Aplikację PWA napisano w języku webowym. Działa ona identycznie jak aplikacja natywna. Istotną jej kwestią jest opcja ściągnięcia danej aplikacji i dopięcie jej do ekranu naszego sprzętu z panelu przeglądarki. Odbiorca nie ma więc potrzeby wchodzenia m.in. do Sklepu Google Play, by tam jej szukać i dopiero instalować.
Czy aplikacja będzie działać na Androidzie i na platformie iOS?
Nasza aplikacja będzie funkcjonować na systemie Android oraz na platformie iOS, jeśli bez problemu przejdzie testy z Google Lighthouse.
Jak dowiedzieć się, czy dana aplikacja spełnia wymogi?
Jeśli chcemy dowiedzieć się, co trzeba zrobić, by nasza aplikacja spełniała wymogi skorzystajmy z rozszerzenia Lighthouse. Jest ono dostępne pod Google Chrome. Po tym jak dokonamy jej instalacji, wejdźmy na aplikację, jaką będziemy testować i naciśnijmy „Generuj raport”. Tutaj doskonale sprawdzimy się jak wypadamy w testach.
Możliwe, że PWA spowoduje wiele zmian w sferze wykonywania aplikacji webowych.
Aplikacja PWA może silnie zwiększyć konwersję na danej witrynie, dlatego nie bądźmy wobec niej obojętni.