-->

blog

Oryginalna aplikacja mobilna m-commerce

W dzisiejszych czasach w sferze m-commerce dostrzegalny jest niebanalny trend. Mobilne aplikacje zakupowe stanowią teraz pewien standard. Obecnie istotne jest to, w jaki sposób dany sklep pomaga klientom w zakupach dzięki takim aplikacjom. Nie przywiązuje się tak ogromnej wagi do przyciągnięcia klientów, jak do tego, by zaoferować im bardzo przyjemne doznania zakupowe na skutek aplikacji. Wyróżnia się wiele rozwiązań, które zasługują na uwagę każdego gracza z segmentu retai, działającego w sferze mobilnej.

Osoby korzystające z Internetu za pośrednictwem sprzętów mobilnych:
– poszukują najbardziej dopasowanych do siebie produktów. W związku z tym dowiadują się o nich więcej, jak również czerpią z rankingów oraz podpowiedzi. Nie każda osoba będzie dokładnie znała dany typ ładowarki, a nawet jej markę. Jednak jeśli wpisze hasło – najlepsza ładowarka do telefonu…. – z pewnością wyskoczą jej propozycję, które pomogą jej w zakupach.
– zwracają uwagę na oceny oraz opinie innych klientów. Dlatego sklepy i niezależne strony www pozwalają przyznać produktom gwiazdki i dołączyć ocenę.
– zapoznają się z tym, co pozostałe osoby mogą powiedzieć odnośnie działania i oferty sklepu oraz jego lokalizacją i danymi kontaktowymi. Oceny, które znajdują się na stronie nie zawsze dotyczą przecież tylko i wyłącznie produktów, ale ogólnie sklepu.
W sferze zakupów mobilnych Internet jest wykorzystywany głównie do szukania określonych danych. Aplikacje mobilne natomiast głównie pozwalają zaciągnąć osobę w głąb realnych zakupów.

Osoby korzystające z aplikacji sklepu na sprzęcie mobilnym:
– monitorują promocje i nowoczesne oferty. Niekiedy wgląd do poszczególnych rabatów jest możliwy tylko wtedy, gdy na sprzęcie zainstalowana jest aplikacja sklepu.
– oczekują spersonalizowanych poleceń. W aplikacji zbierają się informacje o odbiorcy, na skutek czego oferty mogą być w pełni dopasowane do niego.
– wykorzystują listę życzeń, w celu lepszego przeglądania ciekawych dla nich towarów i porównywania ich ze sobą.
Przeglądarki sieciowe oraz aplikacje mobilne dopełniają się podczas procesu zakupowego. Z badań przeprowadzonych jakiś czas temu wynika, że ponad 80 proc. osób, które kupują przez sprzęty mobilne, używają aplikacji zakupowych.

W jakie funkcje powinna być wzbogacona aplikacja sklepowa?
Aplikacje mobilne są takim rozwiązaniem, które przyciąga osoby do wielu sklepów. Przedsiębiorcy mają coraz większą tego świadomość. W momencie kiedy wielkie marki od długiego czasu rozbudowują mobilne warianty sklepów, mali gracze także powinni stawiać na rozwiązania m-commerce, by iść z postępem.

Jakie opcje stanowią obecnie standard w sferze m-commerce?
– bezproblemowe wyszukiwanie – nie tylko poprzez wpisanie tekstu, ale również poprzez skorzystanie z wyszukiwarki głosowej
– powiadomienia push i in app messages – ta opcja bardziej angażuje odbiorcę – przeprowadza go przez dalszą ścieżkę zakupową, dostarcza ważnych danych bądź informuje o porzuconych produktach w koszyku
– moduł lojalnościowy – aplikacja mobilna ma za zadanie pomóc zbudować lojalność klienta, na skutek ukazywania kart lojalnościowych i benefitów, które wynikają ze stanu punktów, albo na skutek przedstawiania dedykowanych klientom ofert.
Wymienione wyżej opcje to konieczne elementy aplikacji sklepowych w dzisiejszych czasach. Oprócz nich obserwować można także inne, bardzo oryginalne, które jak najbardziej wykorzystywane są przez najlepszych działaczy w sferze mobilnej.

O jakie elementy warto wzbogacić swoją aplikację?
– o rozszerzoną rzeczywistość, która nie wiąże się z koniecznością użycia dodatkowego urządzenia w formie specjalistycznych gogli
– o asystentów zakupowych, visual search i lokalizację użytkowników – w związku z tym, że chatboty powoli są zastępcami telefonicznych konsultantów, a przez to modyfikują oblicze zdalnej obsługi ludzi, warto zastosować je również we własnej aplikacji zakupowej, biorąc przykład z marek, które już to zrobiły. Funkcja rozpoznania obrazu jest korzystna z tego względu, że np. dzięki niej klienci mają podpowiedź ubrań sklepowych podobnych do tych, ze zdjęcia, jakie zrobili. Regularnie oferuje również dalszą ścieżkę w procesie kupna. Lokalizacja natomiast pozwala odbiorcom m.in. na zeskanowanie towaru z półki za pośrednictwem aplikacji i zapłacenie za niego przelewem. Opcja ta stanowi łącznik pomiędzy powszechnymi zakupami w zwykłym sklepie, a oryginalnymi opcjami m-commerce.

Oczywiście takich nowoczesnych rozwiązań, na które warto zwrócić uwagę jest o wiele więcej. Każde z nich jest tak samo interesujące i przydatne.

Wyceń projekt

Na jaką platformę potrzebna jest aplikacja?

Czy potrzebujesz projekt graficzny?

Czy aplikacja ma łączyć się z innymi systemami?

Ile ekranów przewidujesz w aplikacji?

Opisz w skrócie jakie funkcje będzie zawierać Twoja aplikacja

0/5000

Podaj swoje dane