-->

blog

Moc mobilnych możliwości – nie bądź obojętny wobec nich!

W dzisiejszych czasach wielu przedsiębiorców, zwłaszcza tych zajmujących się handlem coraz bardziej ceni sobie kanał mobilny, jako dodatkowe miejsce do rozwoju swojego biznesu. Ponadto kanał ten wzbudza również wiele korzystnych doświadczeń u dzisiejszych odbiorców. Skorzystanie z możliwości technologicznych, jakie tkwią w źródle mobilnym może pozwolić dzisiaj w dużej mierze rozwinąć daną działalność, natomiast poprawnie zbudowana aplikacja może pomóc osiągnąć pożądane skutki sprzedażowe.

Dzięki wykorzystaniu mobilnego kanału jako dodatkowego miejsca do sprzedawania swoich produktów można:
– dotrzeć do szerszej grupy odbiorców
– pozyskać uznanie odbiorców
– zwiększyć sprzedaż
– pozyskać większe zyski
– zwiększyć popularność marki.

Sfera mobilna bardzo mocno się zmieniła. Pewnie są wśród Was osoby, które pamiętają czasy, gdzie w świat wypuszczono pierwszy prototypowy smartfon. Dokładnie 26 lat po tym wydarzeniu zaczęto coraz częściej dokonywać za jego pośrednictwem m.in. zakupów. W dzisiejszych czasach to już zupełna norma wśród ludzi. Wielu z nas za pomocą telefonu szuka różnych ofert zakupowych, a później dokonuje transakcji.
Nowoczesne wykorzystanie potencjału mobilnego jest wręcz kluczem do rozwoju całkowicie oryginalnych typów usług i modeli biznesowych, a także rewolucji mechanizmu decyzji transakcyjnych w sferze zakupów internetowych.
Jako przykład można wskazać rozwiązania technologiczne wirtualnej i rozbudowanej rzeczywistości, ułatwiające odbiorcy zobaczenie produktu bądź zwizualizowanie jego wyglądu w określonym środowisku. Bardzo kluczowym aspektem jest też lokalizacja, dzięki której, kiedy odbiorca usytuowany jest w konkretnym miejscu, możliwe jest wywołanie właściwych reklam, czy informacji. Istotne są też powiadomienia push umożliwiające przypomnienie np. o bieżącej ofercie i ukazujące się na urządzeniu po tym, gdy zostanie zainstalowana aplikacja.

Aplikacja dla handlu
Tak, jak już wyżej wspomnieliśmy – możliwości tkwiące w kanale mobilnym są szczególnie znaczące dla przedsiębiorców zajmujacych się handlem w Internecie. Wykonanie oryginalnej aplikacji, dzięki której będzie można osiągnąć pożądane efekty sprzedażowe, nie jest łatwym zadaniem, z którym muszą zmierzyć się doświadczeni, profesjonalni programiści.

Na czym należy się skupić, przystępując do pracy nad tego typu zadaniem?
Przede wszystkim trzeba skoncentrować się na grupie finalnej naszych odbiorców – należy poznać ich preferencje, zainteresowania, a także oczekiwania w stosunku do rozwiązania. Aplikacja ma w pełni odpowiadać wszelkim im potrzebom, aby mogła odnieść sukces.

Następne kluczowe elementy to mieszanka intuicyjności z łatwością. Nasza aplikacja ma być taka, aby odbiorcy szybko nauczyli się przemieszczać w jej obrębie i łatwo się do niej przyzwyczaili. Dlatego zupełnie nieskomplikowane menu nawigacji to podstawa! Pamiętajmy też, że przesadne ilości tekstu, albo różnych zdjęć zasłaniających kluczowe informacje, niekorzystnie wpływają na odczucia odbiorców. Ważne jest też to, aby aplikacja została dopasowana do właściwego oprogramowania i sprzętów o różnorodnych rozdzielczościach. Naprawdę wiele zależy od tego komu zlecimy wykonanie aplikacji, tylko profesjonalista jest w stanie wykonać ją w pełni dobrze.
Wiele jest firm, które gwarantują właściwy przebieg pełnego procesu tworzenia aplikacji. Podczas szukania tej konkretnej, najlepiej sprawdzić jej doświadczenie w tej branży, a także to, czy posiada zespół projektowy gwarantujący klientom właściwy czas przygotowania projektu oraz wysoką jakość.

Co czeka na nas w przyszłości?
Niedawne dyskusje Google i Apple skoncentrowane były na intuicyjnych asystentach. Ta kwestia oraz ich rozwój może określać rozwiązania mobilne w nadchodzącym czasie. Poza tym aplikacje będą coraz lepiej interaktywne i będą wzbudzać większą ufność. Kluczowa będzie moc przewidywania i wsparcie, a także nauczanie i adaptowanie do właściwej branży. Na znaczeniu zyska też kontekstowa wiedza. Dzięki temu wszystkiemu łatwiej będzie wykonywać wiele codziennych czynności.
Mobilne rozwiązania od kilkudziesięciu lat rewolucjonizują sferę handlu w Internecie. Wszystko wskazuje na to, że w przyszłości ich funkcja będzie zyskała na znaczeniu. Dynamiczna przesyłka sporego zbioru danych, komunikacja międzyludzka, krótszy i łatwiejszy proces transakcyjny powodują, że dla wielu przedsiębiorców handlowych czerpanie z takich funkcjonalności stanowi główny detal koncepcji rozwoju. Urządzenia mobilne wpływają obecnie w dużej mierze na sukces niejednej firmy działającej na rynku.

Wyceń projekt

Na jaką platformę potrzebna jest aplikacja?

Czy potrzebujesz projekt graficzny?

Czy aplikacja ma łączyć się z innymi systemami?

Ile ekranów przewidujesz w aplikacji?

Opisz w skrócie jakie funkcje będzie zawierać Twoja aplikacja

0/5000

Podaj swoje dane