Aplikacje natywne dedykowane są określonej platformie. Ich plusem jest to, że pozwalają na stosowanie różnorodnych funkcjonalności urządzenia. Są wydajne, niekiedy dystrybuowane w publicznych sklepach i zazwyczaj obejmują interfejs odbiorcy charakterystyczny dla konkretnego systemu mobilnego.
Aplikacje hybrydowe znacznie zyskują na popularności na rynku. Często stanowią opcję zamienną aplikacji natywnych.
Aplikacje te pisze się z wykorzystaniem powszechnych webowych technik. Ich kod źródłowy jest przechowywany przez odpowiedni schowek Widoku Sieciowego i przez to może być widoczny na przenośnych sprzętach.
Aplikacje hybrydowe mają wiele zalet, dlatego są chętnie stosowane. Są to:
– opcja napisania całkowitej aplikacji za pośrednictwem szeroko dostępnych funkcjonalności webowych
– kod źródłowy pisany jest jednorazowo, może być on spakowany do wszystkich powszechnych platform mobilnych
– często bywa tak, że wykonanie strony www jest trudniejsze niż aplikacji hybrydowej.
Dla aplikacji hybrydowej istnieje wiele narzędzi wspomagających ich wykonanie. To również powoduje, że często stawia się na tego typu rozwiązanie.
Spokojnie można powiedzieć, że aplikacja hybrydowa to dojrzała technologia. Przez pewien czas silnie się rozwijała i rozwija się nadal, dlatego jest bardzo funkcjonalna i opłacalna. Często dominuje też nad aplikacją natywną.
Początki pracy nad taką aplikacją są też dość łatwe.
Aplikacja hybrydowa i natywna to nie wszystkie metody wykonywania dla platform mobilnych.
Technologia staje się rozwija, cały czas na rynek wdrażane są kolejne propozycje. Warto obserwować ten obszar i korzystać z przydatnych rozwiązań.
Jeśli ktoś z Was ma pomysł na aplikację – zapraszamy do nas! Podzielcie się nim z nami, a my pomożemy Wam go zrealizować.
Mamy doświadczenie w tworzeniu aplikacji, które niejednokrotnie przyczyniły się do rozwoju biznesu!