-->

blog

Jakie zmiany mają zostać wprowadzone w Sklepie Google Play?

Zespół Google w nadchodzących latach chce pracować nad większą popularnością platformy mobilnej Android na rynku, ale także poprawić bezpieczeństwo i wydajność aplikacji, które są na nią dostępne.
Każdego roku szerokie grono osób instaluje oraz aktualizuje mnóstwo aplikacji z Google Play. Firma oczywiście może być z tego powodu zadowolona. Android zamierza jednak wdrożyć pewne zmiany, które będą odczuwalne przez twórców aplikacji i przyczynią się do tego, że będą oni przykładać jeszcze większą wagę do przygotowywanych pozycji.

Zmiany, które niebawem mają wejść w życie, mają być korzystne dla wszystkich odbiorców.

W 2019 r. mają być dostępne jedynie 64-bitowe aplikacje

Gogle chce podążać ścieżką Apple’a i postawić przed twórcami aplikacji pewne wymagania. Mianowicie, będą musieli oni kompletnie przejść na 64-bitowe aplikacje.
Według twórców Androida, nowe instrukcje 64-bitowe przyczynią się do tego, że pozycje będą praktycznie za każdym razem funkcjonować na nowych urządzeniach. Firma ma w związku z tym zadbać o to, żeby wszystkie programy dostępne były w tej wersji, jaka zostanie uruchomiona natywnie. Pierwsze działania w tej kwestii zostaną podjęte z wdrożeniem wymogu używania nowych API.

To doskonały krok ze strony Google

Zmiany, jakie zamierza wdrożyć Google wiążą się z twórcami aplikacji, a nie odbiorcami, jednak to właśnie odbiorcy odczują w związku z nimi największe korzyści. Zwłaszcza, gdy firmy naprawdę będą regularnie pracować nad swoimi programami. Wdrożenie zmian w obszarze nowych API raz na rok jako konieczność raczej przyspieszy też dostosowanie w aplikacjach na Androida nowych funkcjonalności.
Dopełnieniem całości będzie przerzucenie się na natywną obsługę programów o 64 bitach. Układy o 32 bitach trafią w dalszym ciągu do bardzo tanich urządzeń, ale wiele twórców mobilnych zaczyna coraz szerzej wykorzystywać już 64-bitowe rdzenie ARM.

Zmiany, które jak na razie są jedynie w planach, mogą okazać się bardzo zadowalające, dlatego korzystne byłoby, gdyby naprawdę weszły w życie.

Wyceń projekt

Na jaką platformę potrzebna jest aplikacja?

Czy potrzebujesz projekt graficzny?

Czy aplikacja ma łączyć się z innymi systemami?

Ile ekranów przewidujesz w aplikacji?

Opisz w skrócie jakie funkcje będzie zawierać Twoja aplikacja

0/5000

Podaj swoje dane