Po 1. Piractwo nie jest wygodne
Kiedyś nie było praktycznie żadnej różnicy pomiędzy zakupem np. pirackiej płyty, a legalnej. Różnica była tylko w cenie, dlatego ta pierwsza opcja była bardziej kusząca. Obecnie jest zupełnie inaczej. To pobranie legalnej aplikacji jest zupełnie łatwiejsze od szukania pirackiego pliku w sieci. Także łatwiejsza jest dalsza aktualizacja programów.
Tak samo jest z muzyką, czy filmami. Te legalne mają o wiele lepszą jakość, są lepsze pod względem technicznym od tych pirackich.
Po 2. Aplikacje, za które trzeba zapłacić są metodą na klęskę urodzajną
Kiedy wydajemy za coś pieniądze, z reguły kupujemy to bardziej świadomie i mamy inne spojrzenie na dany produkt, bardziej go cenimy. Po zapłaceniu za aplikację, nie instalujemy już tych niezbędnych i nie zaśmiecamy pamięci naszego urządzenia.
Po 3. Pirackie aplikacje to ściągnięcie złośliwego oprogramowania
Jeśli ściągamy nielegalną aplikację, musimy wiedzieć, że wcześniej została ona złamana oraz upubliczniona. Jeżeli ten, kto się tego dopuścił, czerpał z czyjejś pracy, z pewnością będzie teraz w jakiś sposób czerpał z nas. Łatwo jest wdrożyć złośliwe oprogramowanie na witrynie z nielegalnymi plikami, czego nie można powiedzieć o wdrażaniu go do legalnych sklepów. Lepiej jest korzystać z powszechnych sklepów. Wiąże się to z mniejszym ryzykiem, że trafimy na nielegalne źródło.
Pamiętajmy też, że jeśli mielibyśmy problem z plikami – oficjalne sklepy nie zostawią nas z tym samych, ale jeśli pliki zostaną pobrane z jakiegoś nielegalne miejsca – pozostanie nam powiedzieć sobie „trudno”.
Po 4. Jeżeli piracimy, wspieramy rynek mikropłatności
Wkładanie rzeczywistych pieniędzy w internetowe dobra, bez jakich gry często nie można przejść, to dla odbiorców niekorzystna sytuacja. Każda mikropłatność jest jednak zła, a wina za nią ciąży tylko na piratach.
Po 5. Piractwo jest złe
Piractwo jest złe, szczególnie jeśli chodzi o gry i aplikacje. Wiele powszechnych programów rozwijanych jest przez pojedynczych programistów, a dla nich liczy się każda płatność za trud włożony w stworzenie konkretnego pliku. Już nawet dlatego każdy powinien godzić się na to, by legalnie zapłacić za daną aplikację.