-->

blog

Co należy rozważyć przed wybraniem konkretnego rozwiązania anty-fraudowe przy promocji aplikacji?

W dzisiejszym wpisie przedstawimy spis zagadnień, z którymi warto zapoznać się zanim wybierzemy konkretne rozwiązanie anty-fraudowe. Dzięki nim lepiej Wam będzie określić i zrozumieć każde rozwiązanie, a także dokonać wyboru tego konkretnego.

1. Kompleksowość wykrycia
Kompleksowość wykrycia wiąże się z rozpoznaniem każdego znanego typu fałszywego fraudu do instalowania. Dzięki najefektywniejszym sposobom można wyznaczyć aktualnie stosowane rodzaje takich fraudów, a także ich kolejne, zmienione wersje. Z biegiem czasu pojawiają się również inne technologie fraudów, np. inteligentne boty i technologie mieszane. Właśnie z tego powodu należy nabyć pewności, co do tego, czy dane rozwiązanie wykrywa każdy typ nadużycia, uwzględniając powyższe.

2. Precyzja w wykryciu fraudów
Aby analiza okazała się być precyzyjniejsza i wydajniejsza, narzędzia przeciwdziałające fraudom powinny sprawdzać kliknięcia, metryczki instalacji i procesy po instalacji, jak również rozpoznawać i monitorować korelacje pomiędzy kontami i dogłębnie wkraczać w badanie danych związanych z konkretnymi akcjami promocyjnymi. Wysoki współczynnik precyzyjności jest jeszcze bardziej kluczowy w momencie, kiedy do czynienia mamy z silnym natężeniem ruchu skutkującym rezultatem skali. Wówczas każdy procent zaobserwowanych fraudów generuje spore koszty.

3. Metoda wykrycia fraudów
Istotne znaczenie ma to, by uświadomić sobie, która metoda jest wykorzystywana przez dostępne dla nas rozwiązania techniczne, gdyż wpłynie to bezpośrednio na kompleksowość i precyzję wykrycia fraudów.
Aktualnie w obrębie wszelkich narzędzi ze sfery eliminowania fraudów, wyróżnia się 2 główne metody ich wykrycia:
a) bazujące na regułach
b) bazujące na uczeniu maszynowym.

4. Przekaz informacji zwrotnych oraz interpretowanie wyników
Kiedy niebezpieczeństwo wychodzi na jaw, narzędzie zwalczające fraudy początkuje różnorodne procesy zależnie od wskazanej przez firmę koncepcji. Właściwe raporty pozwolą nam na zabezpieczenie firmy przed utratą wyczerpującej wizji całego przypadku i ważnych informacji obrazujących nadużycia, a także kluczowe przyczyny pojawienia się ich.

5. Świadomość narzędzi i specjalizowanie się w obrębie wykrycia fraudów
Niekiedy bywa tak, że to narzędzia z niższej rangi w swoich procesach pozwalają pozyskać najefektywniejsze korzyści. Koncentrując się na rozwiązaniu konkretnej przyczyny problemu, narzędzie to pozwala osiągnąć wyższe wyniki w tej określonej sferze.

6. Stopień personalizowania danych
Narzędzie zwalczające fraudy musi uwzględniać charakterystyczne cechy danego rodzaju aplikacji i nie wykorzystywać jednych technik dla wszystkich. Narzędzie uwzględniające wszystkie kluczowe właściwości naszej aplikacji, zagwarantuje kompletniejszy i wiarygodniejszy skutek.

7. Tempo przekazywania wyników
Ten czynnik jest bardzo ważny, gdyż im szybciej rozpoznamy negatywny kanał ruchu przy akacji promocyjnej, tym szybciej będziemy mogli je wdrożyć. Jednak lepiej nie bazować tylko na tym aspekcie, gdyż, by wykryć wszystkie typy nadużyć z ogromną precyzją, trzeba także analizować dane z czasu po zainstalowaniu. Kiedy szybko otrzymujemy wynik, znacznie obniżamy % wszelkich zauważonych fraudów.

8. Stopień oferowanych usług
Dobra jakość usług oferowanego narzędzia, pomocy podczas identyfikacji powodów zaistnienia fraudów, a także decydowania o nieakceptowaniu nieprawdziwych kliknięć, instalacji – stanowi spore znaczenie. Pozwala na oszczędność czasu i pieniędzy, gdyż nie trzeba płacić za ruch, który nie generują prawdziwi odbiorcy.

9. Czy rozwiązanie sprawdza i stosuje najefektywniejsze metody?
Techniki ulegają rozwojowi w bardzo dynamiczny sposób, jednak tak samo sytuacja wygląda w przypadku technik oszustów. Aby nowoczesne narzędzia mogły doskonale wyznaczyć wszelkie typy fraudów, na bieżąco trzeba wdrażać do nich nowoczesne zdobycze technologii.

10. Cena
To oczywiście istotny aspekt, oddziałujący na decyzje jakie podejmujemy. W tym miejscu należy uświadomić sobie, co ma większe znaczenie – wyłącznie cena za oprogramowanie zwalczające fraudy, czy to jak koszt ustosunkowuje się do kwoty, jaką udało się zaoszczędzić dzięki wykorzystanemu narzędziu.

Powyższe zagadnienia są tymi najważniejszymi według nas spośród całej masy innych, z którymi także warto się zapoznać. Sądzimy, że jeśli każdy przeanalizuje dokładnie każde z nich – z pewnością nie będzie miał wątpliwości, co do tego, które powinien wybrać.

Wyceń projekt

Na jaką platformę potrzebna jest aplikacja?

Czy potrzebujesz projekt graficzny?

Czy aplikacja ma łączyć się z innymi systemami?

Ile ekranów przewidujesz w aplikacji?

Opisz w skrócie jakie funkcje będzie zawierać Twoja aplikacja

0/5000

Podaj swoje dane