-->

blog

Aplikacja mobilna ma znaczenie dla realizowanych transakcji

Aplikacje www stanowią obecnie bardzo wygodną opcję umożliwiającą przeprowadzenie różnorodnych działań. Odbiorcy bezproblemowo mogą zrealizować transakcje, dowiadywać się aktualnych danych odnośnie okazji, a także monitorować nowe wydarzenia odnośnie różnorodnych firm. Odbiorcy bardzo chętnie i z coraz większą częstością użytkują aplikacje, aniżeli witryny www, gdyż w 1. przypadku mogą znajdować się w dowolnym punkcie i dokonywać tego w każdym czasie, w dodatku przy użyciu telefonu, bez którego w dzisiejszych czasach nikt praktycznie nie wychodzi z domu. Coraz większa powszechność aplikacji mobilnych powoduje, że coraz więcej przedsiębiorców myśli o ich stworzeniu dla swojej działalności. Największe znaczenie ma to, by ta była inteligentnym, łatwym w obsłudze rozwiązaniem. Ważny jest też design i cenna treść.

Platforma iOS oraz Android – dlaczego akurat te rozwiązania należy wziąć pod uwagę?
Budując aplikacje, należy pamiętać o tym, aby na starcie zbudować wersje na oba powyższe rozwiązania. Nie należy wyłączać żadnego odbiorcy, gdyż silnie zawęża to grupę użytkowników, które będą czynnie używać aplikacji. Każdy typ odbiorcy – niezależnie od tego, z jakiego urządzenia korzysta, powinien swobodnie dostać się do aplikacji. Większy koszt poniesiony raz na stworzenie rozwiązania na 2 platformy, rozszerza grupę użytkowników.

Wiadomości push-up uaktywniają odbiorców
Powiadomienia tego typu można otrzymać, nie uruchamiając wcześniej aplikacji. Bardzo pomagają odbiorcom i właścicielom aplikacji. Niewątpliwie są im niezbędne. Za ich pośrednictwem odbiorca może pozyskać dane odnośnie bieżących okazji i wyprzedaży sklepu, który jest wzbogacony w aplikację. Powiadomienia te przypominają odbiorcom o tym, że dana aplikacja nadal istnieje, dostarczają informacji o różnych wydarzeniach itp. przez to wszystko odbiorcy czują się bardziej zachęceni do tego, by skorzystać z rozwiązania, które mają na swoim telefonie. Z wielu badań wynika nawet to, że użytkownicy otrzymujący te informacje z większą częstością i chęci korzystają z tego typu rozwiązań.

Reklamowanie aplikacji
Na reklamowanie tego typu rozwiązań metod jest wiele. Można np. wyświetlać na ekranie odbiorcy korzystającego z jakiejś darmowej aplikacji, zaproszenia do pobrania nowej. Bardzo łatwo można wskazać grupę użytkowników i typy aplikacji, na jakich ukaże się reklama. Można również skorzystać z serwisów społecznościowych i Google AdWords. Dzięki powyższym metodom można dodatkowo monitorować efektywność reklam oraz statystyki ściągania aplikacji. Oczywiście można również nawiązać współpracę z blogerami i vlogerami, mającymi swoich fanów, którzy chętnie sprawdzą promowane aplikacje. Możemy też sami reklamować aplikacje, np. ścieżką mailową, jak również dobrym sposobem jest reklamowanie ich poprzez klientów.

Koszt poniesiony na takie rozwiązanie
Koszt aplikacji zależy od tego, co zamierzamy osiągnąć. Na wstępie należy więc obmyśleć to, czemu ona posłuży, jak będzie wyglądać, w jakie funkcje będzie wzbogacona. Znaleźć można co prawda gotowe wzory aplikacji, które znacznie zredukują koszty na każdy detal z nią związany. Nie jest to jednak najlepsza opcja, ponieważ tego typu rozwiązanie z pewnością nie będzie szczególnie wyróżniało się na rynku. Trzeba w tym wszystkim postawić głównie na jakość, a aplikacja wysokiej jakości to taka, która jest zgodna z indywidualnymi preferencjami. Warto wiec zadbać o oryginalne rozwiązanie.

Kto powinien wykonać aplikację?
Oczywiście tutaj należy postawić na fachowców w tej branży. Jeżeli pierwszy raz korzystamy z usług danej firmy, powinniśmy zapoznać się z jej dotychczasowymi realizacjami, z tym jaką ma opinię wśród klientów itp. Podczas kontaktu z nią zwróćmy też uwagę na to, czy jej pracownicy są pomocni i nastawieni na przyjazną, profesjonalną współpracę.

Wyceń projekt

Na jaką platformę potrzebna jest aplikacja?

Czy potrzebujesz projekt graficzny?

Czy aplikacja ma łączyć się z innymi systemami?

Ile ekranów przewidujesz w aplikacji?

Opisz w skrócie jakie funkcje będzie zawierać Twoja aplikacja

0/5000

Podaj swoje dane