-->

blog

Aplikacje mobilne dla firm – przewaga nad konkurencją

Głównym celem firmy jest dopasowanie się do zapotrzebowań klientów a także rynku, dlatego bardzo często w ostatnim czasie stawiają na aplikacje mobilne w swoim biznesie. Takie rozwiązanie może wiązać się z dość dużymi efektami i daje możliwość umocnienia pozycji wśród konkurencji. Z uwagi na zdecydowanie większą sprzedaż smartfonów oraz tabletów, zmianie uległ sposób wyszukiwania informacji, kontaktowania się ze światem, a także podejmowanie decyzji, również zakupowych.

Mobilne nowości wywołały również rewolucję w dotychczasowej metodzie prowadzenia biznesu. Firmy, zważając na coraz większe grono użytkowników mobilnych zdecydowały się zmierzyć z ich oczekiwaniami. Dlatego widzimy dzisiaj niemal każdego dnia na rynku nowości w aplikacjach mobilnych, które znajdują zastosowanie w bankowości, medycynie, rozrywce i wielu innych sektorach. Użytkownicy, którzy wykorzystują aplikacje mobilne wielu firm cieszą się dzięki temu rozwiązaniu szczególną wygodą. Aplikacja ta jest użyteczna o każdej porze dnia, w każdym miejscu oraz bez względu na wykonywaną czynność. Jest na wyciągnięcie ręki 24godziny na dobę, potrzebuje jedynie dostępu do Sieci. Dzięki mobilnym urządzeniom można znaleźć ciekawe informacje, skontaktować się z innymi, porównać oferty, dokonać zakupów czy rezerwacji noclegu.

To czy firmy są w posiadaniu aplikacji mobilnych dla odbiorców rzutuje na to jak są one przez nich postrzegane. Klienci doceniają przedsiębiorstwa, które te rozwiązania oferują – uznają je za nowoczesne, idące z postępem, stawiające na nieustanny kontakt z klientami i zmierzanie się z ich problemami. Decydując się na firmowe aplikacje mobilne na pewno przedsiębiorstwo zauważy efektywniejsze procesy w nim zachodzące, przepływ dokumentów oraz kierowanie zapasami.

Mobilność to nierozłączna część niejednej firmy oraz organizacji. Rozwiązania mobilne służą pomocą w wielu procesach w biznesie, usprawniają pracę oraz kontakt z innymi. Firmowe aplikacje mobilne bardzo często mają zastosowanie w dziedzinach:

– systemów ERP – wykonywanie/modernizacja dokumentów, takich jak – zamówienia, faktury, paragony, rozliczenia; baza z danymi klientów, baza obejmująca towary + zdjęcia, koszyk, wydruk dokumentów, szablony dokumentów, kierowanie kontrahentami

– transportu i logistyki – optymalizowanie tras, realizowanie zamówień, zapasy

– branży finansowej – bankowość w aplikacjach mobilnych, dostęp do stanu konta, przelewy, zapłata rat, otwarcie lokat

– m-commerce – płatności za pomocą rozwiązań mobilnych, bony, oferty, zestawienie cen

– systemów kontroli produkcji – kierowanie dokumentami, kontrolowanie i raporty stanów produkcji, zleceń, osób pracujących

– eventów- spotkania konferencyjne, kulturalne, festiwale, zarejestrowanie uczestników, informowanie o zmianach, opublikowanie map, program konferencji, festiwalu

– medycyny – zarejestrowanie na wizyty u lekarza, kierowanie dokumentacją pacjentów, zliczanie usług medycznych, przepływ dokumentów

– firm ubezpieczeniowych – zakupienie polis, zawiadamianie o szkodach, zestawienie ofert

– e-administracja – urządzenia nawigacyjne, Biuletyn Informacji Publicznych, informator turystyczny z mapą, kierowaniem i informacjami, wyciąg i złożenie wniosków.

Do szczególnych usług mobilnych, które będą cieszyć się uznaniem, będą należeć:

– bankowość mobilna

– zakupy takich produktów jak: prasa, książki, muzyka

– bilety miejskiej komunikacji i świadczenia parkingowe

– mapa raz nawigacja

– świadczenia transportowe – m.in. zamówienie usługi taksówkarskiej.

Aplikacje dedykowane firmom wiążą się z wieloma korzyściami, dzięki którym gwarantowany jest wzrost rentowności, lepszy kontakt z osobami wewnątrz firmy i z zewnętrznym otoczeniem oraz większa konkurencyjność firmy. Najważniejsze efekty wynikające z zastosowania firmowej aplikacji mobilnej:

– lepsza jakość obsługi – przekładająca się na większą satysfakcję klientów,

– wzrost efektywności przebiegu składania oraz realizowania zamówień,

– lepsza i skuteczniejsza praca pracowników,

– zaoszczędzenie czasu oraz pieniędzy,

– bieżący dostęp do danych oraz możliwość przekazywania informacji w jakimkolwiek miejscu oraz czasie,

– efektywniejszy przebieg komunikacji, szybszy obieg wiadomości i dokumentacji,

– niższe koszty operacyjne oraz idący za tym większy zysk,

– bezzwłoczna reakcja na klienta i warunki otoczenia.

Liczba zastosowania firmowych aplikacji mobilnych przekłada się na liczbę przedsiębiorców, którzy decydują się na bycie mobilnym. Taka aplikacja zawsze musi być zgodna ze specyfiką danego biznesu, obejmująca potrzeby pracowników, powinna współgrać z systemami technologicznymi w firmie, a także wykazywać intuicję i bezpieczeństwo. Firmowe aplikacje mobilne zagwarantują przedsiębiorstwu niższe koszty, efektywniejszą reakcję na rynek oraz skuteczne dążenie do stabilnej przewagi wśród konkurencji.

Wyceń projekt

Na jaką platformę potrzebna jest aplikacja?

Czy potrzebujesz projekt graficzny?

Czy aplikacja ma łączyć się z innymi systemami?

Ile ekranów przewidujesz w aplikacji?

Opisz w skrócie jakie funkcje będzie zawierać Twoja aplikacja

0/5000

Podaj swoje dane